Chiny ostrzegają Indie: „Jeśli zostaniemy ponownie ostrzelani, nasze oddziały są przygotowane na wojnę”

konflikt Chiny Indie

Pekin zareagował na szeroko rozpowszechnione doniesienia, że ​​armia indyjska zezwoliła na „całkowitą swobodę działania” dla swoich żołnierzy rozmieszczonych wzdłuż linii kontrolowanej przez Chiny i Indie po śmiertelnej potyczce, która miała miejsce 15 czerwca, w wyniku której zginęło 20 żołnierzy indyjskich, po stronie Chin liczba ofiar pozostaje nieznana.

Wrze na linii Indie-Chiny po ostatniej wymianie ognia, która miała miejsce 15 czerwca 2020 roku. Ostatnie dni pokazują, że retoryka między państwami się zaognia a wszystko zmierza do bardziej śmiertelnego konfliktu granicznego, biorąc pod uwagę, że Pekin jest gotowy do wojny. Global Times przedstawia chińską odpowiedź, podkreślając, że kolejny incydent nieuchronnie „przerodzi się w konflikt zbrojny”, który nie jest„tym, co większość Chińczyków i Hindusów chce zobaczyć”, jak pisze redakcja.

„Jeśli to nowe podejście Indii zostanie wdrożone, a wojska indyjskie oddadzą ogień w chińskich żołnierzy, wówczas spór między Chinami a Indiami przerodzi się w konflikt zbrojny. Nie tego chce większość Chińczyków i Indian”. czytamy.

loading...

Chociaż „całkowita swoboda działania” indyjskiej armii i opinii publicznej, jest niezwykle nieodpowiedzialna. To pokazuje, że Indie mogą zerwać najważniejsze porozumienia obu krajów, co poważnie zwiększy wzajemną nieufność obu wojsk i zwiększy możliwość niechcianych konfliktów zbrojnych. Jest także sprzeczne z konsensusem ministrów spraw zagranicznych obu stron, by ostudzić sytuację w Dolinie Galwan. 

Chcielibyśmy ostrzec gorączkowych nacjonalistów indyjskich, aby nie poprowadzili New Delhi złą drogą i nie pozwalali Indiom na powtarzanie błędów z przeszłości.

„Chcielibyśmy powiedzieć żołnierzom Chin stacjonującym na granicy chińsko-indyjskiej, że muszą zachować szczególną ostrożność podczas wypełniania swoich obowiązków i być dobrze przygotowani do wojny ”. – odpowiadają urzędnicy z Indii

„Jeśli armia indyjska odda pierwszy strzał, żołnierze Chin muszą upewnić się, że mają wystarczającą siłę ognia, aby odeprzeć atak. Najważniejsze jest zapewnienie im bezpieczeństwa, a nie poniesienie strat w zbrojnej potyczce wywołanej przez stronę indyjską ”.

Artykuł kończy się następującym głęboko alarmującym stwierdzeniem:

Zgodnie z nowymi zasadami Indii rozpowszechnianymi w indyjskich mediach, żołnierze będą mogli strzelać do chińskich żołnierzy, jeśli poczują się zagrożeni, a wszystko to bez konsultacji z oficerami wyższego szczebla.

Oczywiście ma to potencjał do takich śmiertelnych eskalacji, jakie miały miejsce tydzień temu, uważanych za najpoważniejsze starcie chińsko-indyjskie wzdłuż linii granicznej (LAC) od pół wieku.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here