sponsorowane...

Burza słoneczna OSTRZEŻENIE: Eksperci ostrzegają przed MOCNYM UDERZENIEM z masywnego rozbłysku słonecznego

Burza słoneczna OSTRZEŻENIE:

DUŻA burza słoneczna jest w drodze i może zakłócić łączność radiową, ostrzegają eksperci.

Naukowcy zauważyli ogromny rozbłysk słoneczny, który został uwolniony ze słońca, wyrzucając promieniowanie kosmiczne w kosmos. Ziemia znalazła się na wprost od rozbłysku słonecznego, a nasza planeta zostanie uderzona przez burzę słoneczną w sobotę, 23 marca. Burza została sklasyfikowana jako G-2, która może spowodować utrudnienie komunikacji radiowej, a także przerwy w dostawie prądu na obszarach o dużej szerokości geograficznej.

Zorza polarna, która zwykle ogranicza się do koła podbiegunowego, może wystąpić na południu świata czyli na wysokości Nowego Jorku i Szkocji.

Prognoza NOAA mówi, że umiarkowane burze geomagnetyczne klasy G2 są możliwe 23 marca, oczekuje się, że wyrzut masy koronowej (CME) uderzy wtedy w pole magnetyczne Ziemi.

„Słoneczna chmura burzowa została wyrzucona w naszym kierunku przez eksplozję z magnetycznej plamy słonecznej AR2736.”

Zazwyczaj te burze nie są niebezpieczne.

Czasami jednak strumień cząstek może być tak ogromny, że może powodować rozszerzanie się atmosfery Ziemi, ogrzewając zewnętrzną atmosferę naszej planety.

Wraz z rozszerzaniem się atmosfery, sygnały satelitarne z utrudnieniem docierają do ziemi, co potencjalnie prowadzi do braku nawigacji GPS, sygnału telefonu komórkowego i telewizji satelitarnej.

Dodatkowo, wzrost cząstek może prowadzić do wysokich prądów w magnetosferze, co prowadzi do wyższego napięcia energii elektrycznej w liniach energetycznych, co skutkuje wybuchami transformatorów elektrycznych i utratą mocy.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.