sponsorowane...

BRUTALNA PRAWDA: Chiny zalewają Europę gigantyczną ilością uszkodzonego sprzętu medycznego

Chiny zalewają Europę wadliwym sprzętem

Rosnąca liczba krajów europejskich donosi, że miliony sztuk sprzętu medycznego podarowanych lub zakupionych od Chin w celu pokonania pandemii koronawirusa są wadliwe i nie nadają się do użytku.

28 marca Holandia została zmuszona do wycofania 1,3 miliona masek na twarz wyprodukowanych w Chinach, ponieważ nie spełniały minimalnych standardów bezpieczeństwa dla personelu medycznego. Tak zwane maski KN95 są tańszą chińską alternatywą dla amerykańskiej standardowej maski N95, której obecnie brakuje na całym świecie. KN95 nie przylega do twarzy tak mocno jak N95, co potencjalnie naraża personel medyczny na koronawirusa.

Ponad 500 000 masek KN95 zostało już rozprowadzonych do holenderskich szpitali przed wprowadzeniem nakazu ich wycofania.

Tymczasem w Hiszpanii Ministerstwo Zdrowia 26 marca ujawniło, że 640 000 testów koronawirusowych zakupionych od chińskiego dostawcy było wadliwych. Testy, wyprodukowane przez Shenzhen Bioeasy Biotechnology Company w prowincji Guangdong, wykrywały tylko koronawirusa u 30% z pośród wszystkich zainfekowanych.

2 kwietnia hiszpański rząd ujawnił, że kolejny milion testów na koronawirusa dostarczonych do Hiszpanii 30 marca przez innego chińskiego producenta również był wadliwy. Testy potrzebowały od pięciu do sześciu dni, aby wykryć, czy pacjent jest zarażony koronawirusem, a zatem były bezużyteczne do terminowego zdiagnozowania choroby.

25 marca hiszpański rząd ogłosił , że zakupił zaopatrzenie medyczne z Chin w wysokości 432 milionów euro i że chińscy dostawcy zażądali zapłaty z góry, zanim dostawy zostaną zrealizowane. Hiszpański minister zdrowia Salvador Illa wyjaśnia :

„Kupiliśmy i zapłaciliśmy za 550 milionów masek, które będą sprowadzane od teraz a cała operacja potrwa 8 tygodni. 11 milionów rękawic pojawi się w ciągu najbliższych pięciu tygodni. W przypadku szybkich testów pozyskaliśmy 5,5 miliona w marcu i kwietniu. Ponadto w miesiącach od kwietnia do czerwca otrzymamy 950 aparatów oddechowych. ”.

Nie jest wcale jasne, w jaki sposób rząd hiszpański będzie w stanie zagwarantować jakość tych nowych masowych zakupów, ani w jaki sposób uzyskałby rekompensatę, gdyby produkty z Chin ponownie niespełniany norm.

28 marca rząd francuski, który najwyraźniej ma zapasy tylko na kilka tygodni, ogłosił , że zamówił z Chin ponad miliard masek na twarz.

Inne kraje – w Europie i poza nią – również skrytykowały jakość chińskich materiałów medycznych:

  • Słowacja 1 kwietnia premier Igor Matovič powiedział, że ponad milion testów koronawirusowych dostarczonych przez Chiny za płatność gotówkową w wysokości 15 milionów euro jest niedokładnych i nie jest w stanie wykryć COVID-19. Chiny oskarżyły słowacki personel medyczny o nieprawidłowe stosowanie testów.
  • Malezja 28 marca Malezja otrzymała transport sprzętu medycznego podarowany przez Chiny, składającą się z zestawów testowych, medycznych masek na twarz, masek chirurgicznych i innego sprzętu ochrony osobistej. Testy okazały się wadliwe.
  • Turcja 27 marca turecki minister zdrowia Fahrettin Koca powiedział, że Turcja zakupiła testy, ale władze „nie były z nich zadowolone”. Profesor Ateş Kara, Ministerstwa Zdrowia, dodał, że partia zestawów testowych była tylko od 30 do 35% dokładna: „Próbowaliśmy ich. Nie działają.
  • Czechy 23 marca czeski serwis informacyjny iRozhlas podał, że 300 000 zestawów testowych na koronawirusa dostarczonych przez Chiny miało poziom błędu w 80% przypadkach. Czeskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapłaciło za zestawy 2,1 miliona dolarów. 15 marca czeskie media ujawniły, że chińscy dostawcy oszukali czeski rząd po tym, jak zapłacił z góry za dostawę pięciu milionów masek na twarz, które miały zostać dostarczone 16 marca a do dziś ich nie dostali.

Dla czego Europa jest zalewana wadliwym sprzętem medycznym w tak ważnym momencie?


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.