Bill Gates straszy ludzkość kolejną pandemią a my nie radzimy sobie jeszcze z COViD-19

Miliarder już kilka lat temu ostrzegał świat przed wybuchem pandemii choroby x, która zdziesiątkuje ludzkość. Jego wizja stała się naszą rzeczywistością, ale najgorsze dopiero ma nadejść. Gates wieści bowiem kolejne potężne zagrożenia.

Według założyciela największej na świecie prywatnej fundacji charytatywnej, w której pracuje się m.in. nad szczepionkami na najgroźniejsze choroby dręczące ludzkość, o wiele groźniejsze wydarzenia dopiero są przed nami. Miliarder uważa, że każde pokolenie będzie miało swoją pandemię, ponieważ będą się one pojawiały regularnie co 20 lat.

Filantrop uważa, że będą zdarzały się częściej, gdyż ludzie w przyszłości będą bardziej masowo i szybciej podróżowali po całej planecie. Problemem jest też postępująca globalizacja i szybko powiększające się metropolie. Nowe wirusy będą znacznie bardziej potężniejsze od SARS-CoV-2. Musimy przygotować się na fakt jeszcze szybszego się ich rozprzestrzeniania w społeczeństwie, siania większego spustoszenia w ludzkich organizmach i związanych z tym dużych trudności w opracowaniu skutecznych metod walki z nimi.

Gates powiedział również, że świat nie był i wciąż nie jest przygotowany do walki z wirusami. Jednocześnie jest zadowolony z faktu, że obecne wydarzenia dadzą poważnie do myślenia politykom i koncernom, żeby w końcu wzięli się do opracowania skutecznych metod minimalizujących skutki pandemii, które wybuchną w przyszłości.

Założyciel Microsoftu jest pewien, że technologie, które zostaną opracowane w najbliższych miesiącach i latach w związku z pandemią CoVID-19, będą poważnym orężem do walki z nowymi, nieznanymi ludzkości koronawirusami. Obecnie naukowcy wiedzą o dziesiątkach takich patogenów. Mają one potencjał do zgotowania nam kolejnych pandemii.

Niestety, całej sprawie nie pomaga fakt totalnej ignorancji chińskich władz w kwestii hodowli dzikich zwierząt. Chociaż zapowiedziały one, że zlikwidują tego typu procedery, w rzeczywistości nic się nie zmieniło i tak już pozostanie. Nie bez znaczenia są też pogłębiające się zmiany klimatyczne, przez które topnieją lodowce, a w raz z nimi na światło dzienne wychodzą nieznane nam wirusy.


Pomóż nam dotrzeć do większej ilości osób w tych ciężkich czasach i udostepnij artykuł... Dziękujemy Sztab Live Global Alert.

2 Comments

  1. Ale bredzisz.Pozdrów obsrańców z Amerykańskiego googla.Oby Amerykę cała szlag trafił z Trumpem na czele

    • Drogi kolego jeżeli się z czymś nie zgadzasz to proszę merytorycznie napisać to wprowadzimy korektę w artykule. A najlepiej proszę napisać swoje poglądy, wysłać nam a my bardzo chętnie opublikujemy 🙂 Pozdrawiam

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.