sponsorowane...

Biblijna powódź w Iranie podczas pandemii koronawirusa – tysiące rodzin bez domów

Biblijna powódź w iranie podczas pandemii koronawirusa

Powodzie błyskawiczne nawiedziły kilka prowincji Iranu zabijając ludzi i pozostawiając ich bez dachu nad głową w tych niezmiernie ciężkich czasach.

Wylewające rzeki spowodowane silnymi wiosennymi opadami zalały obszary mieszkalne w miastach i wsiach prowincji Hormozgan, Fars, Bushehr, Kom, Gilan, Kerman oraz Sistan i Baluchestan, już przytłoczonych wybuchem pandemii koronawirusa.

Podczas gdy C19 nadal powoduje spustoszenie w Iranie, Iran Emergency Medical Service ogłosiło w poniedziałek, że powodzie spowodowane ulewnymi deszczami w kilku prowincjach zabiły co najmniej 120 osób.

Irańskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca (IRCS) i inne organizacje prowadzą akcje ratownicze i humanitarne w prowincjach dotkniętych powodzią.

Ulewne deszcze zmusiły władze w wielu miastach do ogłoszenia stanu wyjątkowego i zarządzenia ewakuacji ludzi z obszarów mieszkalnych.

Gubernator miasta portowego Chabahar w południowo-wschodnim Iranie powiedział, że ulewne deszcze w ciągu ostatnich 24 godzin spowodowały poważne szkody w infrastrukturze miejskiej i wiejskich regionów co przełoży się na niedobór produkowanej żywności.


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.