Apokaliptyczne gradobicie przykrywa pustynię w Arabii Saudyjskiej, zabija krowy w Afryce Południowej i niszczy uprawy w Australii

Pogoda szaleje. Burza gradowa przykryła pustynię w Arabii Saudyjskiej, niektóre lodowe skały spadające z nieba zabiły bydło w Afryce Południowej, a uprawy zboża zostały zniszczone przez 3 cm kule gradu w Australii.

Jakby pustynia była tylko zakurzona i sucha! Ulewne deszcze i grad uderzyły w północną prowincję Al-Jawf w Arabii Saudyjskiej 4 grudnia. Lekcje w szkołach zostały odwołane z powodu ekstremalnych warunków pogodowych w mieście Sakakah.

W międzyczasie, we wtorek 4 grudnia 2018 r. Potężna burza przetoczyła się i zdewastowała Mhlambanyatsi, Lundzi, Siphocosini i niektóre części Mbabane w Południowej Afryce, zabijając co najmniej 18 krów.

Ekstremalna pogoda w Suazi, Republika Południowej Afryki
Ekstremalna pogoda w Suazi, RPA: duże kule gradu
Ekstremalna pogoda w Suazi, RPA: 18 krów zabitych przez gradobicie lub błyskawice
Ekstremalna pogoda w Suazi, RPA: Zniszczony las z powodu dużego gradu i silnych wiatrów

Grad i surowa pogoda wpłynęły także na uprawy w środkowym pasie Wheatbelt w Australii. W poniedziałkowe popołudnie rolnicy odnotowali ogromne straty. Spadło ponad 40 mm deszczu, do tego uprawy zostały obrzucone gradem 3cm, a uderzenia piorunów spowodowały punktowe pożary.

This website uses cookies.