45 osób nie żyje po największych opadach od 10 lat w Iranie. SPODZIEWANE SĄ KOLEJNE INTENSYWNE OPADY

Iran powódź

Irańskie władze poinformowały, że wszystkiemu winne są manipulacje pogody dokonane przez USA i Izrael. W wyniku powodzi zginęło co najmniej 45 osób. Ponieważ deszcz nie ustanie, rząd planuje ewakuacje kolejnych terenów, którym grozi zalanie.

W tym tygodniu północ i południe Iranu nawiedziły potężne opady deszczu. Saeid Namaki, minister zdrowia, przekazał mediom, że były największe od 10 lat. W wyniku powodzi zginęło co najmniej 45 osób.

Niestety deszcz będzie padał dalej. W zachodnich i południowo-zachodnich regionach kraju w kolejnych dniach spodziewane są gwałtowne burze.

Iran oskarża Amerykę i Izrael o manipulację pogodą wywołanie tragicznej powodzi

Iran powódź

Konieczne ewakuacje

Iran powódź

Jak poinformował w państwowej telewizji Gholamreza Shariati, gubernator prowincji Chuzestan, mieszkańcy około 56 wiosek w pobliżu rzek Dez i Karche będą musieli zostać ewakuowani. Ze względu na zapowiadane kolejne opady deszczu lokalne władze są zmuszone do otworzenia dwóch tam na rzekach.

– Niektórzy mieszkańcy się opierają, obawiają się o swoje bydło, bo doświadczyli już podobnych ewakuacji w przeszłości – powiedział Shariati.

Minister energii Reza Ardakanian, który zarządza zasobami wodnymi kraju powiedział, że przedstawiciele lokalnych władz pracują cały czas nad tym, by kontrolować sytuację i minimalizować skutki powodzi. Władze państwowe poinformowały, że mieszkańcy będą mogli domagać się finansowej rekompensaty za poniesione straty.

POLECANE PRZEZ GOOGLE

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ttteis77
Gość
ttteis77

i gdzie był alah?, powiedzą że tak miało być. no to może być jeszcze gorzej, skoro stwierdzą że to wola alaha. I może być za każdym razem gorzej.