2019 rok będzie najgorętszy w historii. Przez zmiany klimatyczne i El Nino

Fale upałów, potężne huragany i burze oraz groźne pożary – to wszystko czeka nas w 2019 roku, który również będzie najgorętszym rokiem w całej historii pomiarów meteorologicznych. Jak podkreślają eksperci, przyczynią się do tego naturalne zmiany klimatu wywołane zjawiskiem El Nino, jak również antropogeniczne globalne ocieplenie.

Prognozy zarówno dla Europy, jak i całego świata nie są korzystne – rok 2019 znów przyniesie dużo pogodowych anomalii. Amerykańskie Climate Prediction Centre przewiduje już 80 procent szans na rozwój pełnego El Nino na początku roku. Choć intensywność tej anomalii nie będzie aż taka jak w 2015 roku, to jednak przyczyni się do susz i śmiertelnych powodzi w najróżniejszych regionach naszego globu.

Eksperci podkreślają również, że w wyniku połączenia El Nino i globalne ocieplenia rok 2019 może pobić dotychczasowy rekord odnotowany w 2016. Warto podkreślić, że najcieplejsze 20 lat odnotowano w ciągu ostatnich 22 lat, a według Światowej Organizacji Meteorologicznej najwyższe trzy najcieplejsze lata to 2015, 2016 i 2017. W ciągu ostatnich 32 lat ani jeden miesiąc nie przyniósł temperatur poniżej normy wieloletniej.

Najnowszy raport o „Stanie Globalnego Klimatu” ostrzega, że jeśli rozwinie się El Nino, 2019 rok będzie z pewnością cieplejszy od 2018. Oliwy do ognia dodaje fakt, że tylko w tym „chłodniejszym” roku z powodu fal upałów na całym świecie zmarło co najmniej 1800 osób.
„Każde ocieplenie o ułamek stopnia ma wpływ na ludzkie zdrowie, dostęp do żywności i słodkiej wody, wyginięcie zwierząt i roślin, ba przetrwanie raf koralowych i życia morskiego” – powiedziała zastępca sekretarza generalnego WMO Elena Manaenkova.

Na razie El Nino jeszcze nie ma. „W ciągu ostatnich dwóch tygodni pasaty znacznie osłabły, prowadząc do dalszego ocieplenia w równikowym obszarze Pacyfiku, ale atmosfera nie pokazała jeszcze spójnego sygnału El Nino. Sugeruje to, że tropikalna atmosfera Pacyfiku oraz ocean jeszcze się nie zjednoczyły (wzmocniły nawzajem), będąc impulsem do powszechnych globalnych skutków” – informuje w oświadczeniu Australijskie Biuro Meteorologiczne, jednocześnie ostrzega, że jeśli El Nino powstanie, mieszkańcy Krainy Kangurów czeka niezwykle upalne i suche lato.

Źródło: krolowasuperstarblog.wordpress.com

Zobacz komentarze (3)

  • gazy z rury ?, co za bzdury .petrodolar peka w szwach , smirdzi juz na calym swiecie ,a tym smrodem nikt sie jednak nie przejmuje bo bankier rothsshidowski w lapy pluje..kasa plynie za ten gas tak dymaja ciagle nas.......

  • Brednia jak zawsze.Pewnie od zrobienia cieplego kakao w Pacyfik El Ninio ruszy.A jak juz uderzy,to zeby od Polski Po Kirgistan tylko woda byla,zero suchego londu,a wszystko pod nia sztywne na Amen,wasz Zydowsko-Muzelmanski.Wtedy sobie Pedofilie mozecie jawnie uprawiac nawet na ulicy.Bo sami swoji przetrwaja,bo to wasz plan.Legalny homoseksualizm,genderyzm,pedofilia,zoofilia.
    JBKINGS.BIZ,wasz twor wordpresie,nie bedziecie musieli kryptowalut kopac bo kto wam zarzuci przestepstwo,skoro,na legalu kozki bedziecie krztalcic i wychowywac.W kapska sie zapylac z Czipem,smycza i obroza na swinskim waszym ryju.Wielbiac wymysl i zabobon,i sie rznac po calosci w imie debilnej doktryny

This website uses cookies.