1,3 miliarda dolarów szkód w Nebrasce z powodu historycznej powodzi – w międzyczasie miasta w stanie Missouri nakazały ewakuację

Miastom stanu Missouri nakazano ewakuację w środę, urzędnicy już zaczynają szacować szkody z historycznej powodzi, która spustoszyła Środkowy Zachód USA. Szkody będą liczone w miliardach gdy woda opadnie.

Gubernator Nebraski Pete Ricketts powiedział dziennikarzom, że „wstępne i początkowe” straty z tytułu szkód spowodowanych powodzią w stanie szacuje się na ponad 1,3 mld USD, w tym 439 mln USD to straty w infrastrukturze, 85 mln USD w domach prywatnych i straty biznesowe, 400 mln USD w inwentarzu i 440 milionów dolarów w uprawach.

Ricketts oświadczył, że 2067 domów zostało kompletnie zniszczonych i 341 budynków przedsiębiorstw.

W stanie Iowa rolnik Jeff Jorgenson szacuje, że w samym Fremont County ponad milion sztuk kukurydzy i prawie pół miliona krzaków soi zostało zalanych. Dla 28 rolników w najbliższej okolicy jest to strata zboża w wysokości 7 milionów dolarów.

Nebraska Emergency Management Agency twierdzi, że prywatne i publiczne straty z powodzi wynoszą obecnie ponad 640 milionów dolarów.

Sytuacja powodziowa pogarsza się

W międzyczasie rzeki nadal przybierały w środę, kontynuując rozszerzanie się powodzi, która zalewała kolejne tysiące budynków, wymusiła niezliczone ewakuacje, zniszczyła niezliczone ilości mostów i spowodowało naruszenia wałów w co najmniej 12 miejscach.

Całkowicie zalane Miasto Valley

Rozległe powodzie, które osiągnęły historyczny poziom w 42 lokalizacjach i zabiły trzy osoby, są wynikiem ulewnego deszczu i roztopów w regionie.

Urzędnicy służby zdrowia w Missouri ostrzegają, że wody powodziowe mogą zawierać nieoczyszczone ścieki i niebezpieczne chemikalia i gruz.

This website uses cookies.