10 wielkich znaków końca świata według Biblii, które dokonują się na naszych oczach

Apostołowie postawili kiedyś Chrystusowi pytanie: „Jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?”1. Szukając odpowiedzi, natrafimy w Piśmie Świętym na dwa znamienne fakty związane ze znakami końca świata. Po pierwsze Jezus wzywa do czujności. Skąd jednak mamy wiedzieć, kiedy należy czuwać?

Zaraz po otrzymaniu pytania Jezus poświęcił prawie 100 tekstów znakom swego przyjścia, wyjaśniając tym samym powody czujności. Jego słowa są często przeplatane terminami: CZUWAJCIE i BĄDŹCIE GOTOWI. Ostrzeżenie to byłoby niecelowe, gdyby nie było znaków lub gdyby znaków nie można było rozpoznać! Po drugie czas przyjścia Jezusa łatwo określić, podobnie jak określamy czas bez zegarka na podstawie obserwacji. Gdy porównamy sytuację na świecie z biblijnymi znakami czasu, możemy być absolutnie pewni, że drugie przyjście Jezusa jest bliskie.

Rozważmy dziesięć znaków, wypełniających się na naszych oczach:

NAŚMIEWCY (2 Piotra 3,3.4)

Piotr przepowiedział, że w dniach ostatecznych ludzie będą otwarcie objawiać swój sceptycyzm i szydzić z przedstawianych im znaków bliskiego przyjścia Jezusa. Takim ludziom możemy odpowiedzieć: Piotr mówi właśnie o tobie. Swą postawą dostarczyłeś mi znaku ostatecznych dni.

WOJNY (Mat. 24,6.7)

Wiek dwudziesty był świadkiem dwóch najstraszniejszych wojen światowych (1914-1918 i 1939-1945), w których zginęło ponad 70.000.000 ludzi. Kończące się stulecie było najbardziej krwawym w historii. []

GŁÓD (Mat. 24,7)

Nasz wiek zanotował kilka największych klęsk głodu znanych w historii, np. w Chinach w latach 1928-1930, czy Bengalu w latach 1943-1944. Według przypuszczalnych obliczeń zmarło wtedy z głodu ponad 20.000.000 ludzi.

EPIDEMIE I NIEULECZALNE CHOROBY (Mat. 24,7)

Podam tylko jeden przykład epidemii, ale za to bardzo wymowny. W roku 1918 zmarło na grypę „hiszpankę” około 21.000.000 ludzi. Medycyna wciąż nie może poradzić sobie z wieloma chorobami, chociażby nowotworami i AIDS.

TRZĘSIENIA ZIEMI (Mat. 24,7)

Wiek XX był świadkiem dwóch największych trzęsień ziemi w historii świata: w Chinach w roku 1920 zginęło 180.000 osób; w Japonii w roku 1923 — 1.500.000, a 200.000 osób uznano za zaginione. Trzęsienie ziemi w Japonii uważane jest przez wielu za największą katastrofę po potopie.

WIEDZA I UMIEJĘTNOŚĆ (Dan. 12,4)

Jesteśmy świadkami wielkiej eksplozji wynalazczości. Człowiek dokonał w ostatnim wieku większego postępu w dziedzinie wiedzy niż we wszystkich wiekach razem wziętych (technika, medycyna, transport, łączność i inne).

TECHNIKA (Dan. 12,4)

W wieku XX człowiek przekroczył kilkakrotnie barierę szybkości. Samoloty ponaddźwiękowe, rakiety i satelity latają jak „błyskawice”. Największy postęp jednak zanotowano w komputeryzacji. Tempo w tej dziedzinie jest tak ogromne, że to, co wczoraj było hitem, dzisiaj odstawiamy na bok, a jutro trzeba będzie wyrzucić albo odstawić do muzeum.

NIEBEZPIECZNE DNI (2 Tym. 3,1-3)

Mimo posiadania najdoskonalszych środków i przy stosowaniu najlepszych metod zwalczania przestępczości, bezprawie, rabunek, gwałt i wszelkiego rodzaju zło alarmująco wzrasta. Organa sprawiedliwości potrafią niekiedy ukrócić zło (założyć kajdanki), lecz nie potrafią uleczyć. []

STRACH (Łuk. 21,25.26)

Mimo ogromnego postępu technicznego nie udało się zlikwidować czynników powodujących strach. Strach przed przestępczością, bezrobociem, samotnością czy głodem pojawia się wszędzie tam, gdzie żyją ludzie.

DNI NOEGO (Mat. 24,37-39)

Za dni Noego całą cywilizację ogarnęła skandaliczna niemoralność. Tak jak i dzisiaj. Najsmutniejszy jest fakt, że nigdy przedtem nie było tak szeroko rozwiniętej oświaty i znajomości prawa jak obecnie, co jednak nie przeszkadza ludzkości brnąć w najgorszym bagnie niemoralności.

Gdy omawiamy listę tych wszystkich znaków, niektórzy protestują: „Przestępczość, wojny, trzęsienia ziemi i inne przytoczone znaki zdarzały się często i były uznawane w przeszłości jako dowody bliskiego przyjścia Chrystusa, przez co ludzie doznawali rozczarowań. Tamci wyjaśniali i stosowali znaki niewłaściwie. Czy my dzisiaj nie popełniamy tych samych błędów?”. Ludzie podnoszący taki zarzut zapominają o ogromnej różnicy, jaka zaistniała w naszym wieku w stosunku do wieków poprzednich. Sprawa jest bardzo prosta. Dziś po raz pierwszy od czasu zmartwychwstania i wniebowstąpienia Jezusa wszystkie przepowiedziane ważniejsze znaki wypełniają się równocześnie! W przeszłości niektóre z przepowiedzianych znaków pojawiły się sporadycznie, lecz nigdy nie pojawiały się równocześnie, tak jak ma to miejsce obecnie!

Jezus nigdy nie kazał wierzyć w bliskość swego powtórnego przyjścia na podstawie jednego zauważonego znaku. Gdy jednak pojawią się na niebie i na ziemi wszystkie znaki jednocześnie, to ich spotęgowana moc przekonywująca będzie bezbłędnym znakiem bliskości Dnia Pańskiego. Będą one takim świadectwem mocy, jak gdyby Bóg głosem grzmotu ogłaszał ten nadchodzący dzień lub pisał wielkimi literami na nieboskłonie.

PRZYPISY:
1 Mat. 24,3.
2 Mat. 24 i 25.
3 Mat. 24,42-44; 25,13

115
Dodaj komentarz

avatar
37 Comment threads
78 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
59 Comment authors
WierzącaMichałAgaJadwigaSierściuch Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wierząca
Gość
Wierząca

Ten artykuł nie jest po to, zeby kogoś straszyć. Obecnie rzeczywiście znaki koń ca św iata dzieją się równocześnie. Ale najczęściej się tego nie widzi, tylko uważa, że żyjemy w najlepszych czasach. Postęp jest potrzebny, rozwój medycyny ale nie degradacja środowiska i postepujaca znieczulica, brak wrażliwości na drugiego człowieka i działanie tylko i wyłącznie dla własnego zysku. Odrzucenie stałych wartości. Tyle ludzi czuje się pozostawionych samym sobie. To nie sa znaki najlepszych czasów.

Sandra
Gość

Powiem tak ja nie rozumiem dlaczego tenn czlowiek co pisze o koncach swiata nie siedzi za kratkami jesli dziecko by weszlo na to I sie przestraszylo… Brak slow

xcxcxcx
Gość
xcxcxcx

małym dziecią rodzice nie powinni pozwalać …więksi maja rozum swój … za to małe dzieci są brane do koscioła i tam nie straszą piekłem etc ? już od dziecka wmawiają że człowiek jest nikim ważnym (to po co Bogu chce czci jeżeli człowiek nikim jest …?…) no i alkoholizm , mały brzdąc od dziecka już widzi jak ”autorytet” ksiądz wino chleje na mszy … , jak dla mnie wszystkie wiary to jedno i to samo wymysł dla kontroli ludzi co nie zmienia faktu ze jakis bogu pewnie jest

Sandra
Gość

Ale jak mozna fakie bzdury pisac na temat konca swiata…. Nikt nie zna dniia ani godziny

Michał
Gość
Michał

Nawet Jezus nie zna terminu swojego przyjścia bo Ojciec Mu nie ujawnił, nie wszystkie proroctwa zostały spełnione. W tej chwili spełnia się jedno proroctwo. Nie przyjmuj znaku bestii ani na czoło ani na prawą rękę, a jeżeli nie przyjmiesz znaku nie będziesz mógł kupić ani sprzedać, a jeżeli przyjmiesz nie ujrzysz królestwa Bożego. Ten znak to jest chip bestii do kontroli ludzi, ludzie na świecie sami bez nakazu sobie zakładają, bo jest wygoda nie trzeba nosić ze sobą żadnych dokumentów ani pieniędzy. Pozdrawiam

Tadeusz
Gość

Bóg daje coraz więcej znaków, bo Wiary już nie ma więc koniec bliski.
Koniec świata może być w każdej chwili. Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło. Nie dbasz o zbawienie duszy?

jkjkjk
Gość
jkjkjk

do Tadeusz ”masz do wyboru piekło albo niebo ” to jak jest tylko piekło i niebo to czemu są duchy i nawiedzają ludzi …? są ponoć dowody że są wcielenia na logike zdaje sie byc to prawdą bo co ktoś rodzi sie i umiera w wieku np 3 lat …? co to za sprawiedliwość albo ktoś rodzi sie upośledzony i kogos zabija przez to i co ma iść do piekła na wieki bo taki sie urodził ? kiedy ktoś inny rodzi sie wpełni zdrowia i żyje szczęśliwy … , nie mówie że boga nie ma ”jakiegoś ” kto czy co… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

To prawda wybierajcie ludzie niebo albo piekło bo koniec bliski

Eliza
Gość
Eliza

Odgrzany kotlet z 24 lutego 2013.

Eliza
Gość
Eliza

komentarz usunięty

Lukas
Gość
Lukas

A ja kiedyś słyszałem, że jednym ze znaków mają być dziwne znaki na niebie, które będą widziane przez wszystkich na świecie. Jeśli to prawda, to biorąc pod uwagę wszechobecność internetu i możliwość oglądania wszystkiego przez wszystkich, to aż ciarki po plecach przechodzą.
Te wszystkie dziwne światła, poświaty, te różne dziwne dźwięki rozchodzące się po niebie – niedobrze to wygląda.

Maria Magdalena
Gość
Maria Magdalena

Nie rozumiem dyskusji, wierzę w Boga, wiem że jest ale nie mam zamiaru przekonywać tych którzy nie wierzą.Zadam tylko jedno pytanie.Co wg Was znaczy słowo wiara? Wierzyć nie znaczy wiedzieć, to znaczy zaufać Bogu na słowo i tylko Ci będą zbawieni, ja pogubiłam się trochę w życiu i może dobry Bóg nie znajdzie dla mnie miejsca przy boskim tronie, tak jak nie znajdzie dla wielu tu piszących bo zawiodłam ale się nie wypadłam. Zastanawiam się tylko dlaczego osoby nie wierzące tak mocno krzyczą że Boga nie ma? Czyżby chciały przekonać tych wątpiących do swoich przekonań, z nadzieją że w wiékszej… Czytaj więcej »

Apollo
Gość
Apollo

Kiedys nie wiem w co wiezyłem teraz nie jest lepiej chyba przez kosciol ktory sie przez kase sam zatracil i pogobil

Michał
Gość
Michał

Cały świat wieży w Boga, ale cały świat nie uwierzył Bogu w Jego sława, zacznij studiować Biblię a Pan Bóg Cię oświeci.

Oświecony
Gość
Oświecony

ja pierdole szkoda mi tych naiwnych wierzących ludzi hahaha bog nie istnieje,biblia jest przepisanymi sumeryjskimi mitami,pochodzimy od małpy a 10.000 lat temu na arktyce była mityczna „atlantyda” w głupiej bibli pisze ,ze człowiek ma 6000 lat brednie za brednia a wy wierzycie w te głupoty, dajecie księdzu na tace zeby mógł prostytutki posuwać

ZAL MI WAS

Daniel Panewniki
Gość
Daniel Panewniki

A nam nie żal Ciebie , kazdy z nas walczy duchowo wiec jesli nie dostrzegasz szatana znaczy ze z nim przegrywasz . Nie wiemy jak wygladasz ale pewnie sport to tylko widziales w telewizji do bledow sie nie przyxnajesz a w towarzystwir najlepiej wychodzi ci mowienir po dwóch flaszkach gorzoly jeszcze raz podkresle nam ciebie nie zal… wiesz jak demony mowia o takich jak ty… Ci ktorzy mi służą wiec gratuluke ziomkow hehe

Anna
Gość
Anna

Czlowieku!!!!!! nawroc sie bo pieklo cie pochlonie,co ty wypisujesz,szatan przez ciebie przemawia…przekonasz sie ,ze Bog istnieje i pieklo rownie,zale moze byc juz za pozno.Ogien bedzie cie zzeral na wieki ,jak sie nie nawrocisz…

Jurek
Gość
Jurek

Ciekawe a skad ty mozesz wiedziec ze czlowiek ma 6000lat ?ciekawe moze zapewne od uczonych ?ciekawe skad oni wiedza to dopiero sa brednie skoro mowisz ze jezus nie jest bogiem domyslam sie ze zapewne wierzysz w tzw ewolucje to dopiero sa glupoty

Jurek
Gość
Jurek

Oj sory te 6000zle przeczytalem ale o tej pisze tak jak mysle czy myslisz ze kto kto nie wiem zabijal bez skropolow i nie zaluje a po drugiej stronie jest ten kto zyl normalmie czyli moralnie dobrze bedzie mial tak samo?ty pewnie wierzysz tak jak napisalem wczesniej w ewolucje najwieksza glupota jaka moze byc kto moze to wiedziec kto pytam sue jacys uczenie ?kleska brednie wciskaja ludziom a oni w to wierza JEZUS jest BOGIEM i taka jest prawda zegnam

LAURA
Gość
LAURA

Nie zgodze sie z Toba Jesus chrystus nie jest Bogiem. To wlasnie tego uczy kosciol. Nigdzie w biblii nie ma o tym wzmianki .Bog jest jedyny, wszechmogacy a Jesus chrystus byl pierwszym aniolem przy stwarzaniu .

Natalia
Gość
Natalia

Nie wiem jaką Ty Biblię czytasz, ale w mojej (jestem katoliczką) jest wyraźnie napisane, że Syn Boży, Bóg Ojciec i Duch Święty to trzy osoby tworzące jedność.

Sss
Gość
Sss

Podaj wersety mam 5 przekladow w domu i w zadnej niema o czyms takim mowy….chyb ze Jezus sie modli sam do siebie…

Piotrek
Gość
Piotrek

Pani Natalio , który z tej trójcy jest pierworodnym i jednorodzonym Bogiem?
Proszę się dobrze zastanowić.

Natalia
Gość
Natalia

Przytocz mi proszę cytat z Biblii, gdzie mowa jest o tym, że Jezus był pierwszym aniołem.

Sss
Gość
Sss

Pierworodny wszelkiego stworzenia jescze jakies pyania?

Sierściuch
Gość
Sierściuch

Pisałem tu długą odpowiedź – przez godzinę. Przycisnąłem coś, pojawił się widok strony i całość poszła się…. Może jutro się zmóżdżę i w skrócie coś napiszę, bo sssnake nie podał ani jednego cytatu, który by popierał jego tezę, że Jezus to Archanioł Michał (w to ŚJ wierzą), ale tak bardzo lubią katolików prosić o cytaty… No i to „stworzony”, zamiast „pierworodny”. Ap 22,13 „Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i KONIEC”. A resztę lepszych porównań przytoczę jutro, bo nie chce mi się od nowa pisać, przez kiepsko napisaną stronę. Drogi sssnaku, exŚJ nie jestem, coś tam naskrobię,… Czytaj więcej »

Sierściuch
Gość
Sierściuch

Do Laury – reszta niech sobie odpuści. Długie to i offtopicowe, szkoda Waszego czasu. Laura, dobrze wiem że według jechowych Jezus Chrystus jest tożsamy z Archaniołem Michałem. Chociaż niechętnie o tym mówią potencjalnym neofitom. Niemniej nie jest to (zakładając wiarę w Biblię) prawdą. Jeśli wyrazisz chęć, to te ogólnie dostępne dogłębne cytaty mogę Ci podać. Prawdą jest, że Jezus (wg Ewangelii) nie mówił o sobie, że jest Bogiem. Niemniej, obiecał zesłać Ducha Świętego na apostołów – i tak się stało. Dostali nagle wiedzę i siłę. Św. Piotr, który półtora miesiąca wcześniej umierał z przerażenia przed służącą (żeby się nie wydało,… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

Tak to jest jak ludzie wypowiadaja sie którzy wiedzy nie mają Pan Jezus jest w trzech osobach Boskich ludzie opamietajcie sie jeżeli nie macie wiedzy nie piszcie bo wstyd

LAURA
Gość
LAURA

OSWIECONY TO TY MOZE I JESTES TYLKO ZE PRZEZ NIEODPOWIEDNIEGO WYKLADOWCE .???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Witam.
Głupie to jest to kiedy ocenia się i szydzi z czegoś czego się nie rozumie.
Pozdrawiam.

Medjugorie
Gość
Medjugorie

Zapowiedziane jest 10 znaków w Medjugorie kaplan ktory ma oznajmiac swiatu –
Petar Ljubicic nadchodzace znaki ma obecnie 74 lata dlugo wiec zapewne nie pozyje, nawet jakby mial dozyc 100 😉
Cud slonca w fatimie przy tym to podobno pikus
W dobie tak rozwinietej techniki bedzie to niemala gratka
🙂

Tadeusz
Gość

W Medjugorie objawia się Szatan.

Fenkos
Gość
Fenkos

żal mi ciebie bo nie wiesz co mówisz, dlatego islam ogarnia Europe bo rodowici Europejczycy wierza juz tylko w mamone

Ciekawe
Gość
Ciekawe

a jak wyjaśnisz to, że ludzie mający Rh- nie mają właśnie tego tzw „genu małpy” co łamie teorie, że pochodzimy od małpy.

ANIOŁ
Gość
ANIOŁ

CO ZA BZDURY PISZECIE ,TEN KONIEC ŚWIATA CIĄGNIE SIĘ JUŻ OD PIERWSZYCH NARODZIN LUDZKOŚCI!!!!!!!!!!!!!! TO TYLKO LUDZIE POWODUJĄ ŻE JEST ZŁO DOBRYCHMOŻNA POLICZYĆ NA PALCACH ,,,,,, DLATEGO NIE MA POKOJU NA ŚWIECIE ZA DUŻO ZŁYCH LUDZI!!!!!!!!!!!!!!!! TYLE W TEMACIE

Uczeń
Gość
Uczeń

Nie ma dobrych i złych ludzi,są tylko ci którzy żyją dla własnych żądz i zachcianek i są ludzie nawróceni,którzy idą w ślady Pana Jezusa Chrystusa.

Asia
Gość
Asia

Jesli tu weszliscie to musi byc na rzeczy. Czy wy nie czujecie w swych sercach ze nadchodzi cos zlego tak szczerze… Chyba wszyscy to czuja. Pisze w biblii nawracajcie sie i wierzcie w ewangelie.. Bo moze byc za pozno. Ja wierze w Ciebie Boze i w Jezusa Chrystusa.

DAISY 32
Gość
DAISY 32

Ja rowniez wierze i kocham Jezusa Chrystusa oraz naszego cudownego Boga ktory jest milosierny i wszechmogacy.Rowniez uwazam ze dzieje sie cos baaardzo niedobrego.Wierze w Apokalipse bo za duzo jest zla na tym swiecie,wojny,glod i tajna organizacja ktora niszczy nas ludzi oczywiscie swiadomie.Nie pozwolmy aby ktos zachwial nasza wiare bo naszym ratunkiem i zbawieniem jest Jezus Chrystus nasz zbawiciel,ktory bardzo nas wszystkich kocha.Polecam wszystkim szczera i prawdziwa modlitwe ktora naprawde dziala cuda.Ja modle sie do Boga Ojca i widze ze jest obecny w moim zyciu.

paulina
Gość
paulina

ja zaczelam poznawac boga,jezusa i sie do nich zblizac ja chce tego.wierze w to i w lepszy inny swiat ktory obiecuje nam ojciec.kto poznaje bardziej,i sie zbliza mocno i analizuje to wszystko,to ma zapewnione miejsce w nowym zyciu.to wszystko co mamy,to mamy od boga,on to sprawil.ja ich kocham i bede sie uczyla dalej i lepiej poznawala.ja sie zmienie na dobra i lepsza osobe,a to mi pomoze w tym muj ojciec.

Lidia
Gość
Lidia

Ja takze Asiu,,,coś się dzieje,,,mam 63 lata i sięgnęła po Biblie,,może to duch bozy,,BOZE JESTEM CI WDZIECZNA,,ŻE MNIE OTWORZYŁEM NA TA ŚWIĘTA KSIEGE

Aga
Gość
Aga

Oczywście nawracajcie sie Pan Jezus juz blisko