sponsorowane...

10 plag i kataklizmów które jednocześnie uderzają teraz w naszą planetę

10 plag które teraz niszczą naszą planetę

Nagle na całym świecie zaczynają się dziać naprawdę szalone rzeczy. Olbrzymie roje szarańczy całkowicie niszczą całe państwa, niezwykłe burze dezorientują meteorologów, trzęsienia ziemi i aktywność wulkaniczna przybiera na częstotliwości i sile, a na świecie rozprzestrzenia się pięć bardzo niebezpiecznych chorób.

Poniżej znajduje się lista 10 plag, które jednocześnie uderzają w naszą planetę…

1 – Armie szarańczy

plaga szarańczy w afryce

Jak opisałem któregoś dnia, roje szarańczy wielkości dużych miast pochłaniają całe farmy i wszystko co zielone w Afryce w zaledwie 30 sekund. Te roje rozprzestrzeniają się również na Bliski Wschód, a teraz dowiedzieliśmy się, że nawet dotarły do ​​Chin …

Gigantyczny rój szarańczy, która spustoszyła miliony akrów upraw w całej Afryce Wschodniej, został zauważony aż przy granicy z Chinami.

Miliardy owadów zniszczyły zapasy żywności w Kenii, Somalii i Etiopii, co było określane jako największa plaga od dziesięcioleci.

2 – Anomalia pogodowe

Burza w Sydney

To prawie tak, jakby praktycznie wszystkie prawa fizyki nagle zostały wyrzucone przez okno. Rekordowo mocny wiatr o prędkości 209 km / h właśnie uderzył w Calfiornię a na całej planecie dochodzi do ogromnych burz. Na przykład sprawdź, co właśnie miało miejsce w Australii

Sydney pogrążyła się w chaosie przez niszczycielską burzę, podczas której spadła średnia dwumiesięczna opadów deszczu w zaledwie dwa dni – zmuszając do masowych ewakuacji, pozostawiając 150 000 domów bez prądu. W weekend burza rzuciła na miasto 400 mm deszczu, co spowodowało chaos dla osób dojeżdżających do pracy w poniedziałek rano. Zablokowane drogi, odwołane promy i pociągi.

3 – Największa powódź od 40 lat

usa powódź

Obecnie widzimy niezwykłe powodzie na całym świecie, a powódź, która w tej chwili dewastuje południowe Stany Zjednoczone, nazywa się „katastrofalną”

W stanie Missisipi setki mieszkańców patrzą jak domy są zalewane przez wodę sięgającą 11.21 metra, co stanowi trzeci najwyższy poziom w historii – po 1979 i 1983 r.

Gubernator Mississippi Tate Reeves powiedział na niedzielnej konferencji prasowej, że „nie spodziewamy się, że sytuacja ta wkrótce się skończy. Upłyną dni, zanim wyjdziemy z lasu i wody opadną. ”

4 – Potężne trzęsienia ziemi

10 plag i kataklizmów które jednocześnie uderzają teraz w naszą planetę

Naprawdę duże trzęsienia ziemi zdarzają się z taką częstotliwością teraz, że bardzo trudno jest mi opisać je wszystkie. Na przykład trzęsienie ziemi o sile 7,5 niedawno uderzyło u wybrzeży Jamajki, ale byłem tak zajęty pisaniem o innych katastrofach, że prawie to pominąłem…

Trzęsienie ziemi o sile 7,5 uderzyło we wtorek około 120 kilometrów od Jamajki, wstrząsając ludźmi na Karaibach a odczuwalne było aż w Miami.

Tsunami o wysokości 1 metra odnotowano na Kajmanach.

5 – Niezwykłe wybuchy wulkanów

Erupcja wulkanu merapi
Góra Merapi podczas ostatniej erupcji

Aktywność sejsmiczna rośnie na całym świecie, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy widzieliśmy wulkany na całym świecie wybuchające gwałtownie jak petardy. Jedną z najbardziej zauważalnych erupcji, które widzieliśmy w ostatnich dniach, była najpotężniejszą erupcja Góry Merapi od 90 lat

Jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Indonezji, góra Merapi, właśnie doświadczył swojej największej erupcji od 1930 roku! Erupcja miała miejsce w czwartek i została uchwycona na kamerze pokazując potężną i przerażającą erupcję góry, w której krater eksplodował i wystrzelił lawę i popiół na 2000 metrów w powietrze, zmuszając lokalnych mieszkańców do pozostania poza wyznaczoną strefą zakazu ruchu 3 km od krateru.

6 – Koronawirus

koronawirus world

Tutaj wiele nie trzeba się rozpisywać… Wielu spekuluje, że może to być najgorszą globalną pandemią od czasów hiszpańskiej pandemii grypy z 1918 r. W desperackiej próbie powstrzymania przed ujawnieniem prawdy, Światowa Organizacja Zdrowia zwraca się do największych firm społecznościowych by cenzurować ich użytkowników

Światowa Organizacja Zdrowia przeprowadziła rozmowy z gigantami technologicznymi, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się „dezinformacji” o koronawirusie, mimo że niektóre rzeczy, które kiedyś nazywano „dezinformacją”, okazały się prawdą.

Spotkanie zostało zorganizowane przez WHO, ale zostało przeprowadzone przez Facebooka w kampusie Menlo Park w Kalifornii. Wśród uczestników byli przedstawiciele Amazon, Twilio, Dropbox, Google, Verizon, Salesforce, Twitter, YouTube, Airbnb, Kinsa i Mapbox.

7 – Afrykański pomór świń

Afrykański pomór świń

„Ebola świń” zabiła już miliardy świń w Chinach, a teraz rozprzestrzeniła się na ponad 40 innych krajów. Cena wieprzowiny w Chinach jest obecnie niesamowicie wysoka i aby zaspokoić popyt, Chińczycy coraz częściej importują wieprzowinę z USA …

Firma Tyson Foods Inc. twierdzi, że dopiero zaczyna zauważać korzyści z wybuchu afrykańskiego pomoru świń w Chinach, który notuje 600% więcej zamówień wieprzowiny, która jest wysyłana do Chin. Dane dotyczą pierwszego kwartału 2020 roku.

8 – Świńska grypa H1N1

H1N1

W przeciwieństwie do afrykańskiego pomoru świń, świńska grypa H1N1 może zabijać ludzi. W rzeczywistości zabiła już więcej osób poza Chinami niż epidemia koronawirusa. Na przykład 13 osób na Tajwanie zmarło na wirusa  świńskiej grypy H1N1 w ciągu ostatniego tygodnia …

Wirus ten jest wysoce zaraźliwy i wiadomo, że rozprzestrzenia się z człowieka na człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób z osłabionym układem odpornościowym.

9 – Ptasia grypa H5N1

H5N1

Ta odmiana ptasiej grypy wywołała ogromne przerażenie na świecie wiele lat temu, a teraz przeżywa oszałamiające odrodzenie. Do tej pory Chiny musiały zabić tysiące kurczaków, a eksperci ostrzegają, że ta epidemia może dopiero się zaczynać…

Według doniesień  Chiny mają również do czynienia z wybuchem śmiercionośnej grypy ptaków H5N1 u kurcząt w prowincji Hunan, obszarze graniczącym z prowincją, w której pojawił się koronawirus.

Według oświadczenia chińskiego Ministerstwa Rolnictwa i Obszarów Wiejskich od 1 lutego lokalne władze zabiły 17 828 sztuk drobiu po wybuchu H5N1.

10 – Ptasia grypa H5N8

H5N8

Odmiana ta różni się od ptasiej grypy H5N1, ale wielu uważa, że ​​jest jeszcze bardziej przerażająca. Zaczęła pojawiać się w wielu miejscach na całym świecie, a eksperci są naprawdę zaskoczeni, gdy ostatnio pojawiła się w Niemczech

Niemcy zgłosiły wybuch wysoce zjadliwego wirusa ptasiej grypy H5N8 w południowo-zachodniej części kraju, podała w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE).

Wirus zabił 44 ptaki ze stada liczącego 69 osobników w Bretzfeld, w regionie Badenia-Wirtembergia, powiedział OIE z siedzibą w Paryżu, powołując się na raport niemieckiego ministerstwa żywności i rolnictwa.

Czy ktokolwiek z Was pamięta moment, w którym naraz dotknął nas kryzys po kryzysie?

Rok 2020 z pewnością rozpoczął się z wielkim hukiem i wielu spodziewa się, że globalne wydarzenia będą nadal przyspieszać.

Trzymajcie więc czapki, bo w nadchodzących miesiącach wszystko stanie się jeszcze bardziej dynamiczne.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ BY ZWRÓCIĆ UWAGĘ Z JAKIMI PROBLEMAMI BORYKA SIĘ NASZA PLANETA

BO NIEKTÓRYCH UWAGA ZAWĘŻONA JEST TYLKO DO PROBLEMU KORONAWIRUSA

ALE TO NIE ICH WINA

… i miej oczy szeroko otwarte …


POLECANE PRZEZ GOOGLE

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.